Jak wybrać drzwi wejściowe?

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Zdjęcia naszego reportera
dom ogród dekoracja wnętrz

Wybór drzwi wejściowych po wybudowaniu lub zakupie nowego domu staje się jednym z najważniejszych aspektów.

W końcu to one chronią nas, nasz dobytek i są pierwszą rzeczą, na którą uwagę zwracają odwiedzający. Wygląd drzwi nie jest jednak najważniejszy, a ich inne właściwości. Zatem na co zwracać uwagę i jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania, tak, by spełniły wszystkie możliwe parametry?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy zapewnia bezpieczeństwo przed złodziejami. Drzwi antywłamaniowe to już standard i nie bez powodu. Właśnie one najlepiej chronią przed włamaniami i uszczerbkiem na majątku, niezależnie od umiejętności złodzieja - im gwarantują lepsze zabezpieczenie, im są lepsze, tym prawdopodobieństwo włamania maleje - potwierdza specjalista z firmy Artel.

Rzadko zwraca się uwagę na parametry akustyczne, a przecież drzwi są pierwszą zaporą przed czynnikami zewnętrznymi, również dźwiękiem. Chronią przed hałasem, co jest szczególnie ważne w miejscach o natężonym ruchu ulicznym, na przykład w centrach miasta. W końcu każdy chce mieć cisze i spokój we własnym mieszkaniu, bez względu na to, czy jest stary, czy ma małe dzieci, czy po prostu nie chce słuchać, co ktoś wykrzykuje na ulicy bądź klatce schodowej.

W jaki dowiedzieć się, czy oglądany model najlepiej spełnia wszystkie wymogi? Najlepiej zapytać pracownika działu w sklepie o konkretny model oglądanych przez nas drzwi, które z jakichś powodów nam się podobają (choćby wizualnych) oraz poprosić go o wskazanie modelu, który najlepiej spełnia wymogi zarówno pod kątem odporności na włamania, jak i na dźwięki lub samodzielnie się dokształcić czytając o wszystkich normalnych dotyczących tych dwóch aspektów i samodzielnie później porównać między sobą poszczególne modele. Niezależnie od wybranej metody, trzeba się postarać o wybór najlepszych możliwych.

Zobacz także:

Dodany przez Helena, w dniu 11-08-2016

CBA: Kilkadziesiąt osób zatrzymanych na jednym z wątków sprawy SK Banku z Wołomina

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilkadziesiąt osób na Warszawie okolicach na śledztwie związanym z jednym z wątków sprawy wyłudzeń kredytów z SK Banku na Wołominie - potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji...

Więcej na ten temat

rss icon Wielki Test o Europie

Zapraszamy do udziału na "Wielkim Teście o Europie" 25 października o 20:25 na antenie TVP1 oraz online.

rss icon Małopolskie: Zapadł wyrok ws. deweloperów z osiedla Żubr na Niepołomicach

Przed krakowskim sądem zapadł wyrok na sprawie dwóch holenderskich deweloperów, oskarżonych o oszukanie ponad 200 osób oraz firm podczas budowy osiedla Żubr pod Niepołomicami (Małopolskie) - poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej na Krakowie prok. Janusz Hnatko.

rss icon Ok. 5 mln zł z UE na studium wykonalności budowy metra na Krakowie

Kraków otrzyma ok. 5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego. Dokument, na którym ma być oceniona zasadność budowy metra na Krakowie, powinien być gotowy na koniec 2019 r.