Jak wybrać drzwi wejściowe?

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Zdjęcia naszego reportera
dom ogród dekoracja wnętrz

Wybór drzwi wejściowych po wybudowaniu lub zakupie nowego domu staje się jednym z najważniejszych aspektów.

W końcu to one chronią nas, nasz dobytek i są pierwszą rzeczą, na którą uwagę zwracają odwiedzający. Wygląd drzwi nie jest jednak najważniejszy, a ich inne właściwości. Zatem na co zwracać uwagę i jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania, tak, by spełniły wszystkie możliwe parametry?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy zapewnia bezpieczeństwo przed złodziejami. Drzwi antywłamaniowe to już standard i nie bez powodu. Właśnie one najlepiej chronią przed włamaniami i uszczerbkiem na majątku, niezależnie od umiejętności złodzieja - im gwarantują lepsze zabezpieczenie, im są lepsze, tym prawdopodobieństwo włamania maleje - potwierdza specjalista z firmy Artel.

Rzadko zwraca się uwagę na parametry akustyczne, a przecież drzwi są pierwszą zaporą przed czynnikami zewnętrznymi, również dźwiękiem. Chronią przed hałasem, co jest szczególnie ważne w miejscach o natężonym ruchu ulicznym, na przykład w centrach miasta. W końcu każdy chce mieć cisze i spokój we własnym mieszkaniu, bez względu na to, czy jest stary, czy ma małe dzieci, czy po prostu nie chce słuchać, co ktoś wykrzykuje na ulicy bądź klatce schodowej.

W jaki dowiedzieć się, czy oglądany model najlepiej spełnia wszystkie wymogi? Najlepiej zapytać pracownika działu w sklepie o konkretny model oglądanych przez nas drzwi, które z jakichś powodów nam się podobają (choćby wizualnych) oraz poprosić go o wskazanie modelu, który najlepiej spełnia wymogi zarówno pod kątem odporności na włamania, jak i na dźwięki lub samodzielnie się dokształcić czytając o wszystkich normalnych dotyczących tych dwóch aspektów i samodzielnie później porównać między sobą poszczególne modele. Niezależnie od wybranej metody, trzeba się postarać o wybór najlepszych możliwych.

Zobacz także:

Dodany przez Helena, w dniu 11-08-2016

Amerykański biznes chce rozwijać inwestycje na Polsce

- Amerykański biznes był zadowolony ze swoich przedsięwzięć na Polsce nadal chce je rozwijać. Liczy na rynkowe warunki ich prowadzenia równe traktowanie podmiotów krajowych zagranicznych - mówili przedstawiciele administracji...

Więcej na ten temat

rss icon Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib".

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.