Jak wybrać drzwi wejściowe?

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Zdjęcia naszego reportera
dom ogród dekoracja wnętrz

Wybór drzwi wejściowych po wybudowaniu lub zakupie nowego domu staje się jednym z najważniejszych aspektów.

W końcu to one chronią nas, nasz dobytek i są pierwszą rzeczą, na którą uwagę zwracają odwiedzający. Wygląd drzwi nie jest jednak najważniejszy, a ich inne właściwości. Zatem na co zwracać uwagę i jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania, tak, by spełniły wszystkie możliwe parametry?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy zapewnia bezpieczeństwo przed złodziejami. Drzwi antywłamaniowe to już standard i nie bez powodu. Właśnie one najlepiej chronią przed włamaniami i uszczerbkiem na majątku, niezależnie od umiejętności złodzieja - im gwarantują lepsze zabezpieczenie, im są lepsze, tym prawdopodobieństwo włamania maleje - potwierdza specjalista z firmy Artel.

Rzadko zwraca się uwagę na parametry akustyczne, a przecież drzwi są pierwszą zaporą przed czynnikami zewnętrznymi, również dźwiękiem. Chronią przed hałasem, co jest szczególnie ważne w miejscach o natężonym ruchu ulicznym, na przykład w centrach miasta. W końcu każdy chce mieć cisze i spokój we własnym mieszkaniu, bez względu na to, czy jest stary, czy ma małe dzieci, czy po prostu nie chce słuchać, co ktoś wykrzykuje na ulicy bądź klatce schodowej.

W jaki dowiedzieć się, czy oglądany model najlepiej spełnia wszystkie wymogi? Najlepiej zapytać pracownika działu w sklepie o konkretny model oglądanych przez nas drzwi, które z jakichś powodów nam się podobają (choćby wizualnych) oraz poprosić go o wskazanie modelu, który najlepiej spełnia wymogi zarówno pod kątem odporności na włamania, jak i na dźwięki lub samodzielnie się dokształcić czytając o wszystkich normalnych dotyczących tych dwóch aspektów i samodzielnie później porównać między sobą poszczególne modele. Niezależnie od wybranej metody, trzeba się postarać o wybór najlepszych możliwych.

Zobacz także:

Dodany przez Helena, w dniu 11-08-2016

Deweloperzy nie hamują z podażą. Nowe mieszkania rosną jak grzyby po deszczu

Na rynku deweloperskim lokomotywa inwestycyjna nie zwalnia. Firmy zachęcone świetną sprzedażą budują jak szalone. Pobijane są kolejne rekordy na zakresie liczby nowych, oddanych mieszkań projektów na realizacji. Pytanie - co ...

Więcej na ten temat

rss icon Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na komunikacie. PGNiG ocenia, że wniosek był niezasadny.

rss icon Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, był gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero na drugiej połowie roku.

rss icon "Coradia iLint" - pierwszy na świecie pociąg na wodorowe ogniwa paliwowe

"Coradia iLint" może zrewolucjonizować regionalne przewozy pasażerskie nie tylko na Niemczech. Ten pierwszy na świecie niskopodłogowy pociąg regionalny nie powoduje emisji CO2 był wyjątkowo cichy podczas jazdy.