Oświetlenie ogrodowe - pomysły na aranżacje

Właściwie zaprojektowane i odpowiednio dostosowane do charakteru ogrodu oświetlenie to jeden z czynników decydujących o ostatecznym efekcie i odbiorze ogrodu przez osoby w nim przebywające. Nowoczesne oświetlenie ogrodu, wykonane z pomysłem i na podstawie nietuzinkowego projektu, sprawi, że będziesz mógł cieszyć się efektem przez długie lata, bez konieczności wprowadzania zbędnych zmian. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze typy dekoracyjnego oświetlenia ogrodu i kiedy warto je włączyć do aranżacji swojego przydomowego terenu.

Nowoczesne oświetlenie ogrodu - czyli jakie i kiedy się na nie zdecydować?

Słowo „nowoczesny” można spotkać na każdym kroku, gdy zgłębia się temat wykończenia i aranżacji wnętrz, ale także projektowania zieleni i oświetlenia ogrodów. Czym właściwie jest i jakie powinno być nowoczesne oświetlenie ogrodu?

Po pierwsze, takie rozwiązanie będziemy stosować w szczególności w ogrodach otaczających nowoczesne domy, na przykład z dużymi przeszkleniami czy o bryle nowoczesnej stodoły. Przy takich domach klienci zazwyczaj decydują się na nietypowe oświetlenie ogrodu także po to, by podkreślić wyjątkowość bryły domu, którą przyjął.

Wszechstronność nowoczesnego oświetlenia ogrodu

Oryginalny dom to także ogród w nietuzinkowym wydaniu i to właśnie na takim terenie najlepiej sprawdzi się ciekawy pomysł na oświetlenie ogrodu. Kiedy mowa o stylu nowoczesnym, to zazwyczaj chodzi także o same metody instalacji oraz produkty, które designem i jakością wykonania nawiązują do współczesnej stylistyki i możliwości technicznych.

Warto jednak także pamiętać, że nowoczesne oświetlenie ogrodu nie jest zarezerwowane tylko dla minimalistycznych czy aktualnie modnych przestrzeni. Możesz z powodzeniem je wykorzystać także w ogrodach w stylu angielskim, romantycznym czy w naturalistycznych ogrodach leśnych, gdzie tradycyjnie stosowane byłyby bardziej dekoracyjne oświetlenie ogrodu.

Oświetlenie ogrodu – nietypowe aranżacje

Marzysz o romantycznym ogrodzie angielskim, z latarniami oświetlającymi alejki i licznymi słupkami oświetleniowymi? Nie ma najmniejszego problemu – dekoracyjne oświetlenie ogrodu, mimo że z pozoru nowoczesne, może zawierać w sobie także nutkę stylu retro. Wybierając nietypowe oświetlenie ogrodu, często sięga się także po lampy w stylu orientalnym. Razem z odpowiednią roślinnością pozwolą stworzyć japoński ogród, który przyniesie Ci spokój i ukojenie.

A może jednak stylistycznie bliżej Ci do dzikich, tajemniczych ogrodów i na swojej działce chciałbyś uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, wykorzystując jak najmniej zbędnych akcesoriów oświetleniowych? Wtedy możesz wybrać słupki lub lampy ledowe wpuszczane w podłoże. Te ostatnie zwłaszcza pięknie oświetlą długie gałęzie drzew i krzewy, sprawiając, że będzie trudno oderwać oczy od roślinności.

Szukasz pomysłu na oświetlenie ogrodu? Brakuje Ci czasu, weny, a może doświadczenia, bo dotychczas mieszkałeś w miejskim bloku i pierwszy raz realizujesz swoje ogrodnicze marzenia? Rozważ skorzystanie z oferty Zielonego Studia, z którym zrealizujesz swoje pomysły. Pomogą Ci zaprojektować i zainstalować nawet najbardziej nietypowe oświetlenie ogrodu z uwzględnieniem wszystkich niuansów Twojego terenu.