Poziomice polskiej produkcji

tematyka: budowa, narzędzia, poziomice, poziomnice


Zdjęcia naszego reportera
budowa narzędzia poziomice poziomnice

Wszystkim zależy na równych sufitach, prostych murach i idealnych podłogach.

Wydaje się to oczywiste, ale żaden budowlaniec nie poradziłby sobie, gdyby nie poziomica. Poziomice budowlane to bardzo przydatne urządzenia i niezwykle proste w konstrukcji. Najważniejszą częścią jest rurka szklana, lub z bardzo przejrzystego tworzywa, wypełniona zabarwionym płynem. Całość jest precyzyjnie osadzona w prostokątnej belce drewnianej lub aluminiowej. 
Na rurce jest dokładnie wyznaczony środek, a w płynie jest pęcherzyk powietrza. Pod wpływem grawitacji ziemskiej, po poruszeniu urządzeniem pęcherzyk swobodnie przepływa w rurce. Gdy umieścimy poziomicę na jakiejś powierzchni, bańka powietrza wskaże nam czy ta powierzchnia jest ułożona równo. Narzędzia budowlane takie jak poziomnice, są nieodzowne przy kładzeniu podłóg czy stawianiu ścian, a także przy osadzaniu okien i drzwi. 
Przyda się również przy ustawianiu schodów. Przy wszystkich tego typu pracach budowlanych używa się poziomic tradycyjnych lub nieco nowocześniejszych poziomic laserowych. Producent poziomnic ma w ofercie wiele rodzajów tych urządzeń. Są oferowane poziomice jedno- dwu- i więcej libellowe, poziomice laserowe, poziomice drewniane i aluminiowe. 
Każda z nich jest precyzyjnym sprzętem pomiarowym, niezastąpionym przy wyznaczaniu pionu i poziomu. Poziomica jest stosunkowo tanim urządzeniem, każdy może ją kupić na własny użytek. Bardzo przyda się domowemu majsterkowiczowi przy drobnych pracach remontowych czy też przy ustawianiu mebli.
Dowiedz się o poziomnicach na stronie producenta: http://www.schedpol.pl/narzedzia/main.php?lang=pl&dzial=poz_max_profesional

Zobacz także:

Dodany przez Janusz, w dniu 24-07-2017

Amerykański biznes chce rozwijać inwestycje na Polsce

- Amerykański biznes był zadowolony ze swoich przedsięwzięć na Polsce nadal chce je rozwijać. Liczy na rynkowe warunki ich prowadzenia równe traktowanie podmiotów krajowych zagranicznych - mówili przedstawiciele administracji...

Więcej na ten temat

rss icon Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib".

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.