Poziomice polskiej produkcji

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Zdjęcia naszego reportera
dom ogród dekoracja wnętrz

Wszystkim zależy na równych sufitach, prostych murach i idealnych podłogach.

Wydaje się to oczywiste, ale żaden budowlaniec nie poradziłby sobie, gdyby nie poziomica. Poziomice budowlane to bardzo przydatne urządzenia i niezwykle proste w konstrukcji. Najważniejszą częścią jest rurka szklana, lub z bardzo przejrzystego tworzywa, wypełniona zabarwionym płynem. Całość jest precyzyjnie osadzona w prostokątnej belce drewnianej lub aluminiowej. 
Na rurce jest dokładnie wyznaczony środek, a w płynie jest pęcherzyk powietrza. Pod wpływem grawitacji ziemskiej, po poruszeniu urządzeniem pęcherzyk swobodnie przepływa w rurce. Gdy umieścimy poziomicę na jakiejś powierzchni, bańka powietrza wskaże nam czy ta powierzchnia jest ułożona równo. Narzędzia budowlane takie jak poziomnice, są nieodzowne przy kładzeniu podłóg czy stawianiu ścian, a także przy osadzaniu okien i drzwi. 
Przyda się również przy ustawianiu schodów. Przy wszystkich tego typu pracach budowlanych używa się poziomic tradycyjnych lub nieco nowocześniejszych poziomic laserowych. Producent poziomnic ma w ofercie wiele rodzajów tych urządzeń. Są oferowane poziomice jedno- dwu- i więcej libellowe, poziomice laserowe, poziomice drewniane i aluminiowe. 
Każda z nich jest precyzyjnym sprzętem pomiarowym, niezastąpionym przy wyznaczaniu pionu i poziomu. Poziomica jest stosunkowo tanim urządzeniem, każdy może ją kupić na własny użytek. Bardzo przyda się domowemu majsterkowiczowi przy drobnych pracach remontowych czy też przy ustawianiu mebli.

Zobacz także:

Dodany przez Janusz, w dniu 24-07-2017

Deweloperzy nie hamują z podażą. Nowe mieszkania rosną jak grzyby po deszczu

Na rynku deweloperskim lokomotywa inwestycyjna nie zwalnia. Firmy zachęcone świetną sprzedażą budują jak szalone. Pobijane są kolejne rekordy na zakresie liczby nowych, oddanych mieszkań projektów na realizacji. Pytanie - co ...

Więcej na ten temat

rss icon Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na komunikacie. PGNiG ocenia, że wniosek był niezasadny.

rss icon Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, był gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero na drugiej połowie roku.

rss icon "Coradia iLint" - pierwszy na świecie pociąg na wodorowe ogniwa paliwowe

"Coradia iLint" może zrewolucjonizować regionalne przewozy pasażerskie nie tylko na Niemczech. Ten pierwszy na świecie niskopodłogowy pociąg regionalny nie powoduje emisji CO2 był wyjątkowo cichy podczas jazdy.