Poziomice polskiej produkcji

tematyka: budowa, narzędzia, poziomice, poziomnice


Zdjęcia naszego reportera
budowa narzędzia poziomice poziomnice

Wszystkim zależy na równych sufitach, prostych murach i idealnych podłogach.

Wydaje się to oczywiste, ale żaden budowlaniec nie poradziłby sobie, gdyby nie poziomica. Poziomice budowlane to bardzo przydatne urządzenia i niezwykle proste w konstrukcji. Najważniejszą częścią jest rurka szklana, lub z bardzo przejrzystego tworzywa, wypełniona zabarwionym płynem. Całość jest precyzyjnie osadzona w prostokątnej belce drewnianej lub aluminiowej. 
Na rurce jest dokładnie wyznaczony środek, a w płynie jest pęcherzyk powietrza. Pod wpływem grawitacji ziemskiej, po poruszeniu urządzeniem pęcherzyk swobodnie przepływa w rurce. Gdy umieścimy poziomicę na jakiejś powierzchni, bańka powietrza wskaże nam czy ta powierzchnia jest ułożona równo. Narzędzia budowlane takie jak poziomnice, są nieodzowne przy kładzeniu podłóg czy stawianiu ścian, a także przy osadzaniu okien i drzwi. 
Przyda się również przy ustawianiu schodów. Przy wszystkich tego typu pracach budowlanych używa się poziomic tradycyjnych lub nieco nowocześniejszych poziomic laserowych. Producent poziomnic ma w ofercie wiele rodzajów tych urządzeń. Są oferowane poziomice jedno- dwu- i więcej libellowe, poziomice laserowe, poziomice drewniane i aluminiowe. 
Każda z nich jest precyzyjnym sprzętem pomiarowym, niezastąpionym przy wyznaczaniu pionu i poziomu. Poziomica jest stosunkowo tanim urządzeniem, każdy może ją kupić na własny użytek. Bardzo przyda się domowemu majsterkowiczowi przy drobnych pracach remontowych czy też przy ustawianiu mebli.
Dowiedz się o poziomnicach na stronie producenta: http://www.schedpol.pl/narzedzia/main.php?lang=pl&dzial=poz_max_profesional

Zobacz także:

Dodany przez Janusz, w dniu 24-07-2017

CBA: Kilkadziesiąt osób zatrzymanych na jednym z wątków sprawy SK Banku z Wołomina

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilkadziesiąt osób na Warszawie okolicach na śledztwie związanym z jednym z wątków sprawy wyłudzeń kredytów z SK Banku na Wołominie - potwierdził Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji...

Więcej na ten temat

rss icon Wielki Test o Europie

Zapraszamy do udziału na "Wielkim Teście o Europie" 25 października o 20:25 na antenie TVP1 oraz online.

rss icon Małopolskie: Zapadł wyrok ws. deweloperów z osiedla Żubr na Niepołomicach

Przed krakowskim sądem zapadł wyrok na sprawie dwóch holenderskich deweloperów, oskarżonych o oszukanie ponad 200 osób oraz firm podczas budowy osiedla Żubr pod Niepołomicami (Małopolskie) - poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej na Krakowie prok. Janusz Hnatko.

rss icon Ok. 5 mln zł z UE na studium wykonalności budowy metra na Krakowie

Kraków otrzyma ok. 5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego. Dokument, na którym ma być oceniona zasadność budowy metra na Krakowie, powinien być gotowy na koniec 2019 r.