Schody z drewna - jaki rodzaj wybrać?

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Zdjęcia naszego reportera
dom ogród dekoracja wnętrz

Czym są schody?
Wydawałoby się, że jest to jedno z najprostszych pytań, jakie można komukolwiek zadać. Schody bowiem, to tak po prostu element budowy mieszkania, lub też innego budynku, wytworzony albo z drewna, albo też z innego materiału, a zbudowany tylko i wyłącznie po to, aby ułatwić komunikację pomiędzy jednym, a drugim poziomem danej posiadłości.

Gdzie można kupić schody?
To również nie jest zbyt trudne pytanie. Można dokonać bowiem takiego zakupu chociażby w sklepach budowlanych i zostać szczęśliwym posiadaczem takiego towaru, jak na przykład schody drewniane z Wrocławia, Warszawy czy też może z jakiejś mniejszej miejscowości, będącej siedzibą lokalnego producenta stolarki drewnianej. Do tego można zakupić deski, czy też inne materiały i spróbować zrobić takie schody samemu.

A jakie są rodzaje schodów dostępnych na rynku?
Mogą to być na przykład tak zwane schody jednobiegowe, czyli po prostu schody, nie posiadają one jednakże tak zwanego spocznika, który przedzielałby jedną partię schodów od drugiej. Do tego mogą to być również schody dwubiegunowe zwykłe, czyli takie, które już tenże wspomniany wyżej spocznik posiadają. Istnieją również schody łamane, które w pewnym momencie zakręcają, ale pod kątem prostym, do tego schody trójbiegowe, która posiadają aż dwa spoczniki, zabiegowe, które zakręcają pod kątem, ale nie prostym i zmniejszają się tam, gdzie zaczynają przylegać do ściany. Poza tym schody wachlarzowe, które - w przeciwieństwie do zabiegowych, zwiększają się przy ścianie oraz schody kręcone - albo, jak głosi ich inna nazwa, spiralne - czyli takie, gdzie stopnie kręcą się w koło, powodując, że człowiek co rusz zakręca, kiedy z nich korzysta, aż w końcu znajduje się na najniższym z dostępnych poziomów danego budynku.

Jak więc widać, nie tylko modeli schodów, ale i samych sposobów i budowania jest naprawdę wiele i każdy z nas z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Zobacz także:

Dodany przez Helena, w dniu 18-08-2016

Morawiecki: JPMorgan Chase otworzy na Polsce jedną ze swoich głównych siedzib

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował na Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować na Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib"....

Więcej na ten temat

rss icon Szykuje się wielkie pożyczanie. Morawiecki potrzebuje 180 mld złotych

W przyszłym roku resort finansów musi pozyskać ponad 180 mld zł. To znacznie więcej niż na tym roku, lecz eksperci nie przewidują problemów z finansowaniem.

rss icon Banknoty coraz dłużej pozostają na obiegu

Banknot na Polsce zużywa się średnio po 341 dniach zanim z powrotem trafi do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za drugi kwartał tego roku. Zgodnie z danymi banku centralnego na pierwszym kwartale tego roku było to 333 dni, a na końcówce ubiegłego roku - 325 dni.

rss icon Fipronil na żywności na terenie Polski

Do Polski trafiły partie mięsa drobiowego skażone lub potencjalnie skażone owadobójczym fipronilem. na ubiegłym tygodniu służby sanitarne informowały o stwierdzeniu jaj mogących zawierać ten środek. na obu przypadkach towar trafił do Polski z Niemiec.