Schody z drewna - jaki rodzaj wybrać?

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Zdjęcia naszego reportera
dom ogród dekoracja wnętrz

Czym są schody?
Wydawałoby się, że jest to jedno z najprostszych pytań, jakie można komukolwiek zadać. Schody bowiem, to tak po prostu element budowy mieszkania, lub też innego budynku, wytworzony albo z drewna, albo też z innego materiału, a zbudowany tylko i wyłącznie po to, aby ułatwić komunikację pomiędzy jednym, a drugim poziomem danej posiadłości.

Gdzie można kupić schody?
To również nie jest zbyt trudne pytanie. Można dokonać bowiem takiego zakupu chociażby w sklepach budowlanych i zostać szczęśliwym posiadaczem takiego towaru, jak na przykład schody drewniane z Wrocławia, Warszawy czy też może z jakiejś mniejszej miejscowości, będącej siedzibą lokalnego producenta stolarki drewnianej. Do tego można zakupić deski, czy też inne materiały i spróbować zrobić takie schody samemu.

A jakie są rodzaje schodów dostępnych na rynku?
Mogą to być na przykład tak zwane schody jednobiegowe, czyli po prostu schody, nie posiadają one jednakże tak zwanego spocznika, który przedzielałby jedną partię schodów od drugiej. Do tego mogą to być również schody dwubiegunowe zwykłe, czyli takie, które już tenże wspomniany wyżej spocznik posiadają. Istnieją również schody łamane, które w pewnym momencie zakręcają, ale pod kątem prostym, do tego schody trójbiegowe, która posiadają aż dwa spoczniki, zabiegowe, które zakręcają pod kątem, ale nie prostym i zmniejszają się tam, gdzie zaczynają przylegać do ściany. Poza tym schody wachlarzowe, które - w przeciwieństwie do zabiegowych, zwiększają się przy ścianie oraz schody kręcone - albo, jak głosi ich inna nazwa, spiralne - czyli takie, gdzie stopnie kręcą się w koło, powodując, że człowiek co rusz zakręca, kiedy z nich korzysta, aż w końcu znajduje się na najniższym z dostępnych poziomów danego budynku.

Jak więc widać, nie tylko modeli schodów, ale i samych sposobów i budowania jest naprawdę wiele i każdy z nas z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Zobacz także:

Dodany przez Helena, w dniu 18-08-2016

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...

Więcej na ten temat

rss icon Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, był gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero na drugiej połowie roku.

rss icon "Coradia iLint" - pierwszy na świecie pociąg na wodorowe ogniwa paliwowe

"Coradia iLint" może zrewolucjonizować regionalne przewozy pasażerskie nie tylko na Niemczech. Ten pierwszy na świecie niskopodłogowy pociąg regionalny nie powoduje emisji CO2 był wyjątkowo cichy podczas jazdy.

rss icon Uber eliminuje z rynku taksówkarzy - sklepy wyciągają wnioski

Sklepy wyciągają wnioski z tego, jak Uber eliminuje z rynku taksówkarzy. Wkrótce wprowadzą dostawy społeczne.