Schody z drewna - jaki rodzaj wybrać?

tematyka: dom, ogród, dekoracja wnętrz


Zdjęcia naszego reportera
dom ogród dekoracja wnętrz

Czym są schody?
Wydawałoby się, że jest to jedno z najprostszych pytań, jakie można komukolwiek zadać. Schody bowiem, to tak po prostu element budowy mieszkania, lub też innego budynku, wytworzony albo z drewna, albo też z innego materiału, a zbudowany tylko i wyłącznie po to, aby ułatwić komunikację pomiędzy jednym, a drugim poziomem danej posiadłości.

Gdzie można kupić schody?
To również nie jest zbyt trudne pytanie. Można dokonać bowiem takiego zakupu chociażby w sklepach budowlanych i zostać szczęśliwym posiadaczem takiego towaru, jak na przykład schody drewniane z Wrocławia, Warszawy czy też może z jakiejś mniejszej miejscowości, będącej siedzibą lokalnego producenta stolarki drewnianej. Do tego można zakupić deski, czy też inne materiały i spróbować zrobić takie schody samemu.

A jakie są rodzaje schodów dostępnych na rynku?
Mogą to być na przykład tak zwane schody jednobiegowe, czyli po prostu schody, nie posiadają one jednakże tak zwanego spocznika, który przedzielałby jedną partię schodów od drugiej. Do tego mogą to być również schody dwubiegunowe zwykłe, czyli takie, które już tenże wspomniany wyżej spocznik posiadają. Istnieją również schody łamane, które w pewnym momencie zakręcają, ale pod kątem prostym, do tego schody trójbiegowe, która posiadają aż dwa spoczniki, zabiegowe, które zakręcają pod kątem, ale nie prostym i zmniejszają się tam, gdzie zaczynają przylegać do ściany. Poza tym schody wachlarzowe, które - w przeciwieństwie do zabiegowych, zwiększają się przy ścianie oraz schody kręcone - albo, jak głosi ich inna nazwa, spiralne - czyli takie, gdzie stopnie kręcą się w koło, powodując, że człowiek co rusz zakręca, kiedy z nich korzysta, aż w końcu znajduje się na najniższym z dostępnych poziomów danego budynku.

Jak więc widać, nie tylko modeli schodów, ale i samych sposobów i budowania jest naprawdę wiele i każdy z nas z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Zobacz także:

Dodany przez Helena, w dniu 18-08-2016

Wielki Test o Europie

Zapraszamy do udziału na "Wielkim Teście o Europie" 25 października o 20:25 na antenie TVP1 oraz online....

Więcej na ten temat

rss icon Małopolskie: Zapadł wyrok ws. deweloperów z osiedla Żubr na Niepołomicach

Przed krakowskim sądem zapadł wyrok na sprawie dwóch holenderskich deweloperów, oskarżonych o oszukanie ponad 200 osób oraz firm podczas budowy osiedla Żubr pod Niepołomicami (Małopolskie) - poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej na Krakowie prok. Janusz Hnatko.

rss icon Ok. 5 mln zł z UE na studium wykonalności budowy metra na Krakowie

Kraków otrzyma ok. 5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego. Dokument, na którym ma być oceniona zasadność budowy metra na Krakowie, powinien być gotowy na koniec 2019 r.

rss icon Jurgiel: Rząd PiS obniżył wiek emerytalny również dla rolników

Rząd PiS obniżył wiek emerytalny, również dla rolników - tak szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel odpowiada na propozycje PSL, który chce obniżenia wieku emerytalnego dla rolników do 55 lat dla kobiet 60 lat dla mężczyzn.